Kas yra investavimas?

Investavimo skaičiuoklė skirta apskaičiuoti tikėtiną investavimo rezultatą per FinoMark platformą. Apskaičiuota investicijų vertė negali būti interpretuojama kaip didžiausia ar mažiausia investicijos grąža per pasirinktą laikotarpį. Skaičiuoklėje pateikiamos grąžos negarantuoja rezultatų ateityje ir nėra pagrįstos realiomis grąžomis finansų rinkose. Atkreipiame dėmesį, kad investavimas yra susijęs su rizika. Investicijų vertė investavimo laikotarpiu gali ir mažėti, ir didėti. Istoriniai rezultatai negarantuoja rezultatų ateityje.

Kas yra investavimas?

Nors šį terminą esame girdėję visi, tačiau ar tiksliai žinote, kas yra investicija ir kas yra investavimas? Daug kas galėtų savais žodžiais įvardinti investicijos esmę ir naudą, tačiau, jeigu esate pasiryžę investuoti, turbūt sutinkate, kad reikėtų žinoti kuo daugiau dalykų ir niuansų, tiesa? Jeigu taip, tuomet skaitykite toliau ir sužinokite svarbiausius dalykus apie tai, kad yra investavimas, kokie būdai investuoti ir kokia iš to nauda?

Kas yra investicija?

Pradėkime nuo pačių pradžių. Investicija yra sandoris, priemonė, įrankis arba finansinis instrumentas (apibūdinimų – daug). Investicijos sąvoka investiciją apibūdina kaip priemonę, kuri laikui bėgant gali padėti uždirbti daugiau nei išleidote. Tačiau investicija nėra uždarbio garantija. Investicija tuo pačiu yra ir rizikinga. Ji gali būti nuostolinga ir nepasiteisinti, tačiau, jeigu investuojama įžvalgiai ir atsakingai, naudą gauti yra labai realu.

Investuotojas išleidžia pinigus ir juos paskolina arba iškeičia į tam tikrą nuosavybę (pvz., akcijas, teises, t.t.). Investicijos gavėjas tuos pinigus naudoja tam tikro tikslo įgyvendinimui ir tikisi iš to uždirbti. Po tam tikro laiko investuotojas tikisi atgauti savo investuotą sumą su palūkanomis arba, kad laikui bėgant, turto, gauto mainais už pinigus vertė išaugtų aukščiau jo pradinės investicijos.

Tad taip pat populiaru sakyti, kad bet kuris pirkinys, kurio nesiruošiate suvartoti iš karto, ir iš kurio tikitės gauti pelną ateityje, jį parduodami, yra investicija.

Viską apibendrinus galima pasakyti, kad investicija yra tęstinis procesas ar priemonė, kuri leidžia investuotojui uždirbti iš pinigų skolinimo ar pinigų panaudojimo.

Kokie yra investavimo būdai?

Kadangi jau atsakėme į klausimą „Investavimas – kas tai?“, tikriausiai vertėtų įsigilinti ir į tai, kokie yra investavimo būdai bei kokios FinoMark siūlomos galimybės investuoti.

Paprastai, lengviausia investicijas skirstyti į dvi grupes – pasyvias ir aktyvias investicijas. Pastarasis variantas, geriausiomis sąlygomis atneša didžiausią naudą, tačiau reikalauja aktyvaus investuotojo įsitraukimo. Reikia būti aktyviu prekeiviu biržose arba labai domėtis tam tikru rinkos segmentu bei nuolat sudarinėti naujus sandorius ir spekuliuoti, kad pavyktų pelnytis iš aktyvaus investavimo.

Na, o pasyvios investicijos yra orientuotos į vidutinę ir stabilią grąžą ilguoju laikotarpiu. Pasyvus investavimas remiasi sėkmės ir rizikos faktorių valdymu. Užuot stengęsi rasti aukso gyslą, pasyvūs investuotojai renkasi stabilius ir laiko patikrintus sprendimus, kurie leidžia jiems užsitikrinti stabilią ir tikrai nemažą grąžą.

Koks investavimo būdas yra geriausias?

Jeigu lyginsime pasyvų ir aktyvų investavimo būdą, gali kilti noras išsiaiškinti, kuris iš jų yra geresnis. Kaip ir dažnai būna, vienareikšmiško atsakymo pateikti neįmanoma, nes viskas labai priklauso nuo rinkos sąlygų bei kitų veiksnių.

Trumpuoju laikotarpiu, palankiomis rinkos sąlygomis aktyvus investicijų valdymas tikrai gali ir tikriausiai bus efektyvesnis už pasyvias investicijas. Tačiau ilguoju laikotarpiu, kuomet neišvengiami nuopuoliai, ekonominiai nuosmukiai bei kitos kliūtys, pasyvus investavimas tampa geresnis pasirinkimas. Tokiomis rinkos sąlygomis aktyvios investicijos retai kada duoda naudą, nes visa rinkos ekonomika stagnuoja arba pakliūva į recesiją ir daugiau nei vidurkis, uždirbti yra beveik matematiškai neįmanoma.

Žvelgiant iš objektyvios perspektyvos, maksimalią naudą investuotojai turėtų gauti tuomet, kai savo portfelį ir kapitalą išskirstytų į aktyviai ir pasyviai valdomą. Tuomet galima tikėtis vidutinės grąžos ir pasinaudoti itin didelėmis augimo galimybėmis, kai jos atsiranda. Būtent taip savo lėšas rekomenduoja diversifikuoti investicijų ekspertai ir sėkmingiausi pasaulyje investuotojai.

loader
Atkreipiame dėmėsį, kad visi vertimai atlikti automatiniu būdu, naudojant Google Translate paslaugą.